AKCE NA MĚSÍC ŘÍJEN A LISTOPAD 2023

ORGANIZACE PRAVIDELNÝCH AKTIVIT V ŘÍJNU A LISTOPADU:

LOGOPEDIE – začne od poloviny října 2023. Termín začátku logopedie včas sdělíme. Probíhá v obou třídách vždy ve vymezený den, a to v dopoledních hodinách (7.45 – 10.00 hod.) a odpoledních hodinách (14.20 – 16.00 hod.).

Každé dítě má do logopedie založený svůj sešit, který na vyžádání zapůjčíme rodičům. Kontaktní e-mailová adresa na logopedky bude umístěna na nástěnce v mateřské škole. V rámci logopedické péče pracují logopedky s každým dítětem individuálně, provádějí hravou formou činnosti zaměřené na podporu přirozeného vývoje řeči a komunikačních schopností dětí, na rozvoj předčtenářské gramotnosti, sluchové a zrakové percepce, grafomotoriky. Věnují se také terapii poruch artikulace a prevenci vzniku poruch řeči. U dětí s příznaky rizikového vývoje řeči poskytují rodičům informace o dostupnosti logopedické péče, případně doporučí klinického logopeda.

 

ANGLIČTINA (pro děti v povinném předškolním vzdělávání) – začne v listopadu 2023. Přesné informace budou včas sděleny. Předběžně počítejte s výukou dvakrát týdně (úterý a čtvrtek) v čase 7.45 – 8.15 hodin. Výuka angličtiny ja garantována PdF UP a probíhá bezplatně.

 

FLÉTNA – začne v listopadu 2023 – pro přihlášené děti. Přesné informace budou včas sděleny v průběhu října. Paní učitelka zašle všem zájemcům o kroužek flétny podrobné informace na mail.

 

LYŽOVÁNÍ – pokud bude dost zájemců, proběhne schůzka se zástupcem lyžařské školy v MŠ. Sledujte informace na webu a na nástěnkách v MŠ.

 

 

AKCE V ŘÍJNU 2023

 

BESEDA S PŘÍSLUŠNÍKEM MĚSTSKÉ POLICIE

Termín: čtvrtek 12.10.2023 – dopolední akce v mateřské škole určena pouze pro děti rok před zahájením školní docházky z Oranžové a Modré třídy – začátek besedy od 9.00 hodin

Příslušník městské policie navštíví mateřskou školu a seznámí děti se zásadami bezpečného chování na ulici, na silnici a doma. Děti budou přiměřenou formou poučeny o bezpečné jízdě na kole, o tom, jak se mají chovat k cizím lidem, a jak mohou reagovat v případně různých krizových situacích. Děti si prohlédnou policejní uniformu a pomůcky, které policista potřebuje k výkonu své profese. Do besedy se děti aktivně zapojí a vyzkouší si různé modelové situace.

Beseda je zaměřena na rozvoj poznatků dětí v oblasti dopravní výchovy a bezpečnosti, a v oblasti prevence sociálně patologických jevů.

Přiveďte děti do 8.15 hodin! Budeme dříve svačit!

 

 

AKCE PRO RODIČE V MŠ  – ODPOLEDNÍ PŘEDNÁŠKA NA TÉMA: „JAK ZVLÁDNOUT SEZÓNU RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ V DĚTSKÉM KOLEKTIVU“ (délka přednášky cca 60 minut)

Termín: pondělí 16.10.2023 v 15.15 hodin;  přednášející: MUDr. Anna Baštan, dětská lékařka

Sezóna respiračních onemocnění se blíží. Ochránit naše děti před infekční nemocí či ji správně léčit a vyléčit je přáním každého rodiče. V přednášce se dozvíte, jak s těmito nemocemi bojovat, případně jak jim předcházet.

Prosíme rodiče, kteří mají možnost, aby si v den konání přednášky vyzvedli děti po obědě nebo v 15 hodin. Přednáška proběhne v Oranžové třídě a všechny přítomné děti budou spojeny do Modré třídy. Děkujeme za pochopení.

 

 

REJ DRAKŮ A VÝSTAVA PODZIMNÍCH VÝROBKŮ – DÝNÍ, STRAŠIDÝLEK, PANÁČKŮ, ZVÍŘÁTEK NEBO DOMEČKŮ Z PŘÍRODNÍCH MATERIÁLŮ

Podzimní výstava draků a výrobků z přírodnin v mateřské škole – od pondělí 16.10.2023

Vážení rodiče, rádi bychom vás a vaše děti zapojili do každoroční podzimní výstavy přírodních dekorací, které se vám doma podaří společně vyrobit. Fantazii se meze nekladou. Můžete udělat společně s dětmi dýňovou lampičku, panáčky, podzimní strašidýlka nebo zvířátka z brambor, mrkve, celeru, řepy, kukuřice, řepy, šišek, kaštanová zvířátka nebo domečky z přírodního materiálu pro skřítky podzimníčky.

Na své si letos přijdou i zdatní kutilové a jejich děti. Ohromte nás vlastním originálním dráčkem nebo drakem z papíru, který bude mít zajímavě ozdobenou hlavu a pořádný dračí ocas.

Z přinesených přírodnin a draků uspořádáme výstavu, která přispěje k vytvoření podzimní atmosféry v čase dušiček. Přineste s sebou prosím také cedulku se jmény autora/ů + název vašeho díla.

Vaše výrobky můžete nosit průběžně od pondělí 16.10.2023 – postupně je rozmístíme na chodbě MŠ a před vstupem do MŠ.

 

 

POHÁDKA Z LESA

Termín: středa 25.10.2023 – dopolední divadelní představení v mateřské škole pro všechny děti – začátek divadla od 9.00 hodin

Děti uvidí v podání herců Moravského divadla pohádku o malém Hejkálkovi z lesa, který chce jít do školy. Díky strýčkovi Hejkalovi a dětem se mu to nakonec podaří. Hravou formou budou u dětí rozvíjeny jazykové dovednosti a znalosti o přírodě (hra se slovy, rýmy, rozvoj rytmického cítění, vysvětlení významu slov, pojmy z přírody, zvířecí i rostlinné říše).

Vstupné: 70,- Kč

Přiveďte děti nejpozději do 8.00 hodin! Budeme dříve svačit.

 

 

PODZIMNÍ PRÁZDNINY – čtvrtek 26.10.2023 a pátek 27.10.2023 – mateřská škola bude v provozu, v případě menšího počtu nahlášených dětí je předpoklad spojení dětí do jedné třídy

 

 

 

AKCE V LISTOPADU 2023

 

VOŇAVÉ HÁDANKY – dopolední program v mateřské škole pro všechny děti

Termín: středa 8.11.2023; začátek od 8.45 hodin 

Inspirativní duo manželů Pokorných připravilo pro děti nevšední naučně prožitkový program s prvky aromaterapie. Děti budou vnímat hudbu, vyzkouší si automasáž dlaní a obličeje, ponoří se do světa rostlinných esencí, které zklidňují, podporují soustředění a posilují imunitu. Součástí programu je i vzájemná masáž dětí mezi sebou pro celkové zklidnění a relaxaci.

Na konci programu bude na děti čekat voňavý dárek.

Vstupné: 65,- Kč

Přiveďte děti nejpozději do 8.00 hodin! Budeme dříve svačit.

 

 

VÁNOČNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ V MŠ – od 8.00 hodin!!!

Termín: středa 15.11.2023 – pro všechny děti z Oranžové a Modré třídy

Mateřskou školu navštíví profesionální fotograf, který bude každé dítě fotografovat zvlášť. Jde o kalendář na rok 2024 a sadu portrétních fotografií s vánočním motivem – k nahlédnutí na hlavní nástěnce MŠ (u vstupních dveří). Kalendář  na rok 2024 a fotografie dítěte může posloužit jako milý vánoční dárek pro rodinné příslušníky.

Pokud si přejete, aby byli sourozenci spolu na jedné fotce, informujte učitelky v příslušných třídách. Připravte dětem vhodné oblečení, které budou mít na fotografování na sobě a děti ráno přiveďte již oblečené a učesané na fotografování.

Platba proběhne až po dodání fotografií. Cena sady je 350,- Kč, sourozenci pohromadě 390,- Kč.

Přiveďte děti nejpozději do 7.45 hodin!

 

 

SMÍŠEK MÁLEM PIRÁTEM –  dopolední koncert v MŠ v podání Mgr. Leoše Drahotského a Mgr. Miroslavy Smékalové (učitelů ZUŠ ve Žďáru nad Sázavou) – začátek koncertu v 9.00 hodin

Termín: úterý 21.11.2023 – pro všechny děti z Oranžové a Modré třídy

Na děti čeká dobrodružný pohádkový příběh protkaný řadou autorských písniček. V průběhu pořadu se dětem představí klarinet, pila, cajon, irská flétna, činely, baskřídlovka, klávesy, žaltář, heligonka, kytara, saxofon, viola, harfa a další.

Vstupné: 85,- Kč

Přiveďte děti nejpozději do 8.00 hodin! Budeme dříve svačit.

 

 

VÝSTAVA ANDĚLŮ, ANDÍLKŮ A ANDĚLÍČKŮ V MŠ

Výstava v MŠ bude zahájena od pondělí 27.11.2023.

Andílci, andělé a andělíčci mohou být vytvořeni dětmi, rodiči, případně můžete zapůjčit andílky, které máte doma nebo u babiček, tetiček…

Jakýkoli materiál, různá velikost, různá podoba, různé stáří, různé výtvarné pojetí, fantazii se meze nekladou. Můžete spolu s dětmi vymyslet pro své andílky jméno.

Andílky, které případně na výstavu zapůjčíte z domu, si samozřejmě po ukončení výstavy odnesete domů, nejpozději v pátek 15.12.2023.